هفته مد پاریس | آرایش صورت و مو

0

هفته مد پاریس | آرایش صورت و مو

هفته مد پاریس امسال هم، مثل هر سال باشکوه و به یاد ماندنی بود. تم‌ها متاثر از فضای پر التهاب سیاسی- اجتماعی و به همین ترتیب، آرایش صورت و موها هم بسیار تهاجمی بودند. بیشتر برندها مثل ایو سن لوران‌ (Yves Saint Laurent)، کلوئه (Cloe) و بالمِین (Balmain) آرایش اسموکی و راک استایل را ارائه دادند؛ «بَد گِرل» استایل. اما در این میان مدل‌های ایو سن لوران خیلی متفاوت بودند.

سن لوران در هفته مد پاریس

امسال، سن لوران، از میک آپ آرتیست با تجربه پشت صحنه، تام پشو خواست کاری را انجام دهد که تا به حال نکرده بود. وقتی که همه مدل‌ها به صف شدند که وارد صحنه شوند تام تصمیم گرفت همه آرایش‌ها را عوض کند: او و همکارش با ریمل شاک (YSL Shok mascara) خطهایی با ضرب روی صورت مدل‌ها کشیدند. برای این کار از قلم مو و همین طور دستهاشان استفاده کردند. مدل‌های ساده بی‌کلام تبدیل به دخترهایی شدند که به زنانگی‌شان افتخار می‌کنند؛ آنها زیبا و مدرنند. پوستی جوان، شفاف و درخشان دارند، انگار تازه متولد شده‌اند. برای این کار تام با سرُم اُر رژ (OR Rouge Skin Serum) و درخشان‌کننده فوری تاپ سیکرتز (Top Secrets Instant Moisture Glow) پوست را آماده و بعد با مجموعه توُش اِیکلا (Touche Eclat) صورت و دور چشم ها را زیر سازی و اصلاح کرد. در مرحله آخر تاش‌های سیاه را به چشم‌ها اضافه کرد. چشم هایی قاطع و تهاجمی، که در پس زمینه قرار دارند.  تام می‌گوید «برای من دختر سن لوران این هستش، دختری که می گوید بی خیال! بوم بوم! و من آماده‌ام! چرا که حالا همیشه همه (مثل من) عجله دارن.»

مدلهای برجسته هفته مد

از سوی دیگر، یکیهفته مد پاریس | آرایش صورت و مو از برجسته‌ترین مدل‌های صورت هفته مد پاریس، کندال ینر در شوی بالمین بود؛ آرایش او ترکیبی حماسی از زینا، شاهدخت جنگجو و لاگرتا، جنگجوی ماهر آمازو را به صورت او بخشیده بود. اینجا هم تام دور چشم‌ها را با سایه مشکی پوشاند و با این کار به آنها حالت گستاخ و تهاجمی داد. لب‌ها را ولی به رنگ طبیعی آرایش کرده بود و این بار تاچ هنرمندانه‌اش را با اضافه کردن یک مستطیل طلایی رنگ در مرکز لب‌ها به کار اضافه کرد. با این کار به لب ها نور و حجم داد و ترکیب کلی را خلاقانه کرد.

و اما مدل‌های مو صورت ها را کامل می‌کردند. امسال هفته مد پاریس توجه ویژه‌ای به هنر قبیله ای داشت؛ در اکثر کارها ریز‌بافت‌هایی نامنظم یا رنگارنگ دیده می‌شد که از ریشه مو شروع می‌شدند. یکی از بهترین‌ها اما طراحی موی متفاوتی بود که  مایسون مارجلا (Maison Margiela) خلق کرد. او به طور خلاقانه ای رنگ را به ریزبافت‌ها اضافه کرد.

این طور که به نظر می‌آید، رنگ های اصلی پاییز و زمستان امسال  طلایی و مشکی هستند. تمرکز اصلی بر روی چشم هاست؛ برای این کار از خط چشم های ضخیم و سایه‌های تیره رنگ استفاده می‌شود. آرایش پوست و لبها اما به رنگ طبیعی و براق است. و اما تاچ نهایی استفاده از درخشان کننده‌هایی است که اخیرا بازار لوازم آرایشی را تحت‌الشعاع قرار داده‌اند.   

Leave A Reply