سکس‌تکست (پیامک سکسی) چیست؟

0

سکس‌تکست (پیامک سکسی) چیست؟

ارسال پیامک سکسی برای یک دوست یا شریک جنسی، تقریبا در تمام دنیا رایج است. موضوعی که بسیاری آن را رفتاری غیرطبیعی و خطرناک تفسیر می‌کنند و معتقدند می‌تواند به سلامت روابط عاطفی و حتی جنسی میان دو نفر صدمه بزند. هرچند این موضوع در بسیاری از موارد می‌تواند درست باشد اما به تازگی تحقیقات نشان داده که سکس‌تکست فوایدی نیز دارد.

مطالعات علمی در مورد سکس‌تکست

در مطالعه‌ای که بر روی ۸۷۰ شرکت‌کننده سنین بالای ۱۸ سال انجام شد، از این افراد در مورد سکستینگ سوال شد. سکستینگ به صورت کلی به معنی ارسال یا دریافت پیامک متنی یا تصویری است که معمولا از طریق گوشی‌های موبایل انجام می‌شود.

در این میان ۸۸ درصد شرکت‌کنندگان اذعان داشتند که در طول زندگی خود حداقل یکبار چنین مکالمه‌ای را با شخص دیگری برقرار کرده‌اند. ۷۴ درصد اعلام کردند که در هنگام یک رابطه عاطفی همراه با تعهد به این کار دست زده‌اند و ۴۳ درصد نیز اعلام کردند که در زمان یک رابطه غیر رسمی از سکس‌تینگ استفاده کرده‌اند. این در حالی بود که ۱۲ درصد از شرکت‌کنندگان در هنگام داشتن رابطه‌ای با شخصی غیر از همسرشان از پیامک‌های سکسی استفاده کرده بودند.

در مطالعه‌ای دیگر که در سال ۲۰۱۳ بر روی گروهی از دانشجویان انجام شده بود، ۸۰ درصد از شرکت‌کنندگان دریافت پیامک‌های سکسی و ۶۷ درصد آن‌ها ارسال اینگونه پیامک‌ها را توسط خودشان گزارش داده بودند.

سکس‌تکست چه فوایدی دارد؟

اگرچه در تحقیقات قبلی همیشه بر مضرات سکستینگ تمرکز شده بود اما تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که از پامک‌های سکسی استفاده می‌کنند از درجات بالاتری از رضایت جنسی و عاطفی برخوردار می‌شوند. محققان بر این باورند که اگر سکس‌تینگ به صورت کلی برای انسان مضر باشد اقبال عمومی به آن کاهش خواهد یافت. مساله مهم این است که اگر افراد به دلیل عدم برخورداری از رضایت عاطفی یا جنسی به سراغ پیامک‌های سکسی می‌روند، این روند ممکن است به درمان یک رابطه از دست رفته یا در حال تخریب نیز کمک کند.

با این رویکرد جدید اگر دانشمندان بتوانند مکانیسم چگونگی اثرگذاری پدیده سکس‌تکست را بر روان و روابط انسان کشف کنند، می‌توان از آن برای بازیابی رابطه میان یک زوج و یا مستحکم کردن رابطه عاطفی و جنسی میان دو فرد استفاده کرد.

 

Leave A Reply