درباره ما

درباره تن سالم

از قدیم و ندیم گفته‌اند: «عقل سالم در بدن سالم است.» اگرچه امروزه این جمله تا حد زیادی کلیشه به نظر می‌رسد اما باید گفت حقیقتی در آن نهفته است که عدم توجه به آن در زندگی مدرن امروزی سبب‌ساز بروز مشکلاتی روزافزون برای انسان‌ها شده است.

بیان مفاهیم علمی مربوط به پزشکی و سلامت از طریق نوشتن مقالات، ساخت برنامه‌های رادیویی تلوبزبونی و نوشتن کتاب‌های مختلف از دیرباز در سرتاسر دنیا و به تمامی زبان‌ها و از جمله زبان فارسی رواج داشته است. اما در سال‌های اخیر و با ورود اینترنت به درون خانه‌ها جریان اطلاعات و شیوه‌های بیان آن شکلی نو به خود گرفته و به صورتی بسیار متنوع درآمده است. با این حال به نظر می‌رسد فضای رسانه‌های مجازی فارسی چندان بهره‌ای از این امکانات متنوع برای اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی در مورد مسائل مربوط به پزشکی و سلامت نبرده است.

در مجموعه «تن سالم» تلاش خواهیم کرد به تمامی مفاهیم مرتبط با سلامتی انسان معاصر امروزی بپردازیم. تمرکز ما بر مسائلی خواهد بود که در جامعه فارسی‌زبان و به خصوص در میان شهروندان اینترنتی کمتر به آن پرداخته می‌شود. مسائلی که علی‌رغم تقاضاهای فراوان برای کسب آگاهی بیشتر محتوی قابل اتکای علمی چندانی در موردشان در فضای اینترنت یافت نمی‌شود.

در «تن سالم» تلاش می‌کنیم خط قرمزها را پشت سر بگذاریم، تابوها را بشکنیم و در حد توانمان آگاهی‌بخشی علمی را در پیش بگیریم. مطالب «تن سالم» زیر نظر گروهی از پزشکان و متخصصان سلامت تهیه می‌شود.