یک حالت یوگا چه چیزی در مورد استحکام روابط­تان به شما می­‌گوید؟

0

یک حالت یوگا چه چیزی در مورد استحکام روابط­تان به شما می­‌گوید؟

آیا ایستادن روی یک پا مثل خوردن کیک برای شما آسان است؟ این امر می‌­تواند نشانۀ خوبی برای روابط­­­­‌تان باشد. محققان دانشگاه پیتزبورک و واترلو در نتیجه‌­ای که تنها می­‌توان آن را شاعرانه توصیف کرد رابطه‌ای مستقیم بین بی‌ثباتی جسمانی و ناپایداری عاطفی پیدا کردند.

تحقیق آنها رابطۀ بین احساس جسمانی و عاطفی را آزمایش کرد که بخشی از کندوکاو مشهور به شناخت مجسم می­‌باشد. آنها سعی داشتند تأثیر حس جسمانی بی­‌ثباتی را بر ایجاد ادراک عاطفی مشابه بررسی کنند.

تأثیر حالت یوگا بر روابط عاشقانه

محققان، ابتدا از دانشجویان دارای روابط عاشقانه خواستند تا در یک محل کار ثابت یا نسبتاً لرزان بنشینند. سپس از هر دانشجو خواستند تا ثبات روابط خود را نمره ­دهی کند. دانشجویانی که در محل­ های کاری بی­‌ثبات نشسته بودند، روابط عاشقانه خود را کم کیفیت می­‌دانستند، در حالی که گروه ایستگاه کاری ثابت احساسات بسیار بهتری نسبت به معشوق­‌های خود داشتند.

محققان برای آزمودن این ایده بصورت دقیق­‌تر، یک گروه بزرگ‌تر را به کار گرفتند و از افراد دارای روابط طولانی‌مدت و متعهدانه خواستند تا روی یک پا در جلوی صفحه نمایش رایانه بایستند. افرادی که روی یک پا می­‌لغزیدند روابط خود را ناپایدارتر از افرادی که ثابت می­‌ایستادند می­‌دانستند.

ثبات و تعادل در یک حالت یوگا

ثبات رابطه تنها چیزی نیست که به تعادل مربوط باشد. به عنوان نمونه، بر اساس تحقیقی در سال ۲۰۱۴، اگر ایستادن روی یک پا برای شما آسان است، خطر سکته و بیماری­‌های مغزی برای شما کمتر است؛ و تحقیقی مشابه در سال ۲۰۱۰ نیز بین این نوع تعادل و زندگی طولانی­‌تر رابطه پیدا کرده است.

حالا چه کسی آماده است حرکت درخت را اجرا کند؟

Leave A Reply