کلینیک حقوقی

‫بعد از سال‌ها فعالیت در عرصه وکالت به این نتیجه رسیدم که نمی توانم  در برابر فرهنگ نادرست جامعه در مورد عدم استفاده به موقع از خدمات مشاوره حقوقی قبل از هر اقدام قانونی، سکوت کنم. فرهنگی که در آن مشاوره قبل از وقوع مشکل جایگاهی ندارد. چه بسیار مواردی که  فردی به من مراجعه کرده و به علت همین بی توجهی  و عدم بهره‌مندی از مشاوره به‌هنگام، امکان احقاق حق برایش فراهم نبوده است. ‫گاهی به علت عدم صرف وقت و هزینه ناچیز، مراجعین متحمل ضرر و زیان مادی و معنوی غیر قابل جبرانی شده‌اند که به راحتی می‌توانستند جلوی آن را بگیرند. فقط و فقط اگر  از اهمیت مشاوره حقوقی به هنگام مطلع بودند.

‫به همین جهت تصمیم گرفتم در راستای ارتقای فرهنگ استفاده از مشاوره حقوقی تلاشی در حد توانم انجام دهم. ‫اولین اقدامی که به نظرم رسید تهیه یادداشت‌هایی به زبان ساده و قابل فهم در خصوص نکاتی است که ندانستن آن ممکن است ضررهای غیر قابل جبرایی ایجاد نماید. تا به این وسیله اطلاعات حقوقی شهروندان را افزایش داده و شاید بتوانم آنها را با اهمیت مشاوره حقوقی آشنا نمایم.

علم حقوق

‫علم حقوق دریایی است عظیم که در تمام عرصه‌های زندگی همراه ماست. در حالی که آن را نادیده می گیریم.

‫از زمان بدو تولد یا حتی قبل تر از آن، از زمانی که تصمیم به تشکیل زندگی مشترک می گیریم، نامزد می کنیم، ازدواج می کنیم، خانه اجاره می کنیم، خانه می خریم، شرکت افتتاح می‌کنیم، حساب بانکی باز می کنیم، شریک تجاری می شویم، فعالیت تجاریمان را گسترش می‌دهیم. حتی وقتی یکی از بستگانمان فوت می‌کند یا خودمان وصیت می‌کنیم. در تمام این مراحل که فقط برخی از آن را برشمردم مشاوره حقوقی لازم و ضروری است. ‫موضوعاتی که در این صفحه به آن پرداخته خواهد شد همه مسایل مرتبط با مسایل خانوادگی، آپارتمان نشینی، چک، سفته، پیش خرید خانه، قانون کار، بیمه تامین اجتماعی، نکات مهم در خصوص اجاره نامه و بسیاری نکته‌های دیگر را در بر خواهد گرفت.

ژینوس شریف رازی

تازه ترین مقالات