تمرین کگل و نقش آن در افزایش لذت جنسی

0

تمرین کگل و نقش آن در افزایش لذت جنسی

اغلب ما با تمرینات ورزشی مرتبط با عضلات اصلی و بزرگ بدن آشنا هستیم. اما بسیاری از مواقع از تمرینات ورزشی عضلات کوچکی که ممکن است نقش‌های بزرگی در سلامت عمومی بدن داشته باشند غافلیم. به خصوص اگر این عضلات در نقطه‌ای در داخل بدن واقع بوده و دیده نشوند. یکی از این گروه عضلات، در ناحیه کف لگن قرار دارند و بر خلاف تصور عموم، علی‌رغم واقع بودن در نواحی نسبتا عمقی بدن، نیازمند تقویت هستند. تقویت این عضلات باعث تقویت ناحیه کف لگن می‌شود که نه تنها در کنترل ادرار به خصوص در سنین میانسالی به بالا نقش مهمی دارد بلکه تاثیر به سزایی در افزایش عملکرد و لذت جنسی هر دو جنس زن و مرد در هنگام سکس دارد.

تمرین کگل در خانم‌ها

تمرین کگل در خانم‌ها، منجر به افزایش تحریک و برانگیختگی در هنگام سکس شده و لذت ارگاسم را افزایش می‌دهد. علاوه بر اینها جریان خون نواحی تناسلی را ارتقا می‌بخشد و منجر به افزایش انعطاف‌پذیری و ترشح در واژن می‌شود.  علاوه بر این، انجام تمرین کگل از پرولاپس یا افتادگی واژن، رحم و مثانه نیز جلوگیری می‌کند. در گذر عمر ماهیچه‌های کف لگن به دلایلی از جمله وضع حمل، اضافه‌وزن و چاقی ضعیف خواهند شد و تمرین کگل می‌تواند از عواقب این ضعیف‌شدن پیشگیری کند.

تمرین کگل در مردان

بسیاری از مردان تصور می‌کنن تمرینات کگل تنها برای زنان طراحی شده است. اما این تصور کاملا اشتباه است. واقعیت این است که مردان نیز همچون خانم‌ها دارای ماهیچه‌های ناحیه کف لگن هستند که اندام‌های این ناحیه را حمایت می‌کنند. جدا از فایده مشترک تمرینات کگل در مرد و زن که همان دستیابی به کنترل جریان ادرار و جلوگیری از دچار شدن به مشکلات ادراری از جمله نشت کردن ناخودآگاه ادرار است، این تمرین سبب افزایش جریان خون ناحیه تناسلی در مردان نیز می‌شود و با این کار کیفیت عمل نعوظ (راست شدن آلت) را بهبود می‌بخشد. افرادی که مشکل زودانزالی دارند نیز از این تمرین می‌توانند به عنوان روشی جهت درمان این حالت و لذت بردن بیشتر از سکس بهره ببرند.

چگونگی انجام نرمش کگل

توجه داشته باشید که عضلات ناحیه کف لگن همان عضلاتی هستند که در هنگام دفع ادرار به شما کمک میکنند تا شدت ادرار را کنترل کرده و یا آن را متوقف کنید بنابراین برای تشخیص صحیح این عضلات کافی است شروع کنید به ادرار کردن. سپس ناگهان سعی کنید جریان ادرار را متوقف کنید. در هنگام این کار دقت کنید کدام عضله را منقبض کرده‌اید تا ادرارتان بند بیاید. این عضله همانی است که باید در تمرینات کگل تحت نرمش قرار گیرد. برای انجام تمرین کگل عضلات ماهیچه کف لگن را منقبض کنید. پس از منقبض نمودن عضلات، تا ۱۰ شماره بشمرید و سپس عضله را آزاد کنید. روی هم پنج بار این نرمش را به صورت متوالی انجام دهید.

 

Leave A Reply